میخکوب

انواع میخکوب

انواع میخکوب ها را بشناسیم

تا چندی پیش زدن میخ روی سطوح مختلف از جمله دیوار و چوب و … تلفات بسیاری داشت. چرا که کاربران در زمان کوبیدن چوب گاهی به اشتباه روی انگشتان خود می زدند و باعث ایجاد مشکلات جسمی برای آن ها می شد. اما امروزه با روی کار آمدن میخکوب های صنعتی این مشکل کاملا حل شده است. این دستگاه به صورت دستی قابل استفاده است و با نام تفنگ میخکوب نیز شناخته می شود. علاوه بر ایمنی و دقت بالایی که این محصول دارد، سرعت بالا نیز از مشخصات بارز آن است که کمک می کند در زمان کوتاهی تعداد میخ های زیادی را بزنید.

طراحی میخکوب صنعتی

میخکوب های کوچک که در نوشت افزار وجود دارد برای مصارف خانگی است. اما میخکوب ها که به شکل دریل یا همان تفنگ طراحی شده اند در صنعت و برای اتصال فلزات، بتن، چوب و … کارایی دارد. طراحی آن به گونه ای انجام شده است که با استفاده از چاشنی کار می کند. به عبارت ساده تر پرتاب میخ به سطح توسط میخکوب به واسطه چاشنی که در آن تعبیه شده است انجام می شود. دستگیره محکم و خوش دستی دارد که می توانید در دست بگیرید و در مدت زمان طولانی از آن استفاده نمایید. وزن آن هم سبک می باشد تا در حین کار باعث خستگی مچ دست نشود و بتوانید مدت زمان طولانی آن را به کار بگیرید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

مزایای استفاده از میخکوب

شما در مکان های مختلفی ممکن است نیاز به میخکوب داشته باشید. چرا که میخکوب ها برای اتصال در هر بخشی برای هر قطعه ای و … کاربرد دارند. مهمترین مزیت این ابزار، نیاز نداشتن به هوا و برق است. یعنی در هر لحظه که به آن نیاز داشته باشید، بی آنکه نگرانی از بابت وجود برق و منبع تغذیه کننده داشته باشید می توانید مورد استفاده قرار دهید. البته این بستگی به نوع میخکوب شما دارد چرا که تنوع زیادی داشته و هر کدام انرژی خود را به گونه ای تامین می کنند. مزایای دیگر این ابزار، این است که هر میخی با هر جنس و ضخامتی را می توانید بر آن سوار کرده و استفاده نمایید بی انکه سرعت پرتاب آن کمتر شود.

کاربرد میخکوب

انواع میخکوب صنعتی

تنوع این میخکوب ها همچون سایر ابزار های صنعتی بسیار زیاد است و شما می توانید با در نظر داشتن نوع کارایی که برایتان دارد و همچنین توان آن انتخاب کنید. اما انواع این دستگاه بر حسب منبع تامین کننده انرژی آن شامل موارد زیر می باشد:

میخکوب برقی: این مدل از میخکوب ها نیاز به اتصال مستقیم به برق شهری دارند و برای استفاده در فضای کارگاهی مناسب است.

میخکوب شارژی: این نمونه از میخکوب را تا زمانی که شارژ آن خالی نشده است می توانید در هر مکان و شرایطی استفاده کنید.

اما در زمان خالی شدن شارژ باید مجدد به منبع برق وصل کنید.

میخکوب باتری دار: این مدل دارای باتری می باشد و توسط باتری کار می کند. تا زمانی که باتری آن خالی نشده است برایتان کارایی خواهد داشت. نگران خالی شدن باتری هم نباشید چرا که قابلیت تعویض دارد. علاوه بر آن جهت محکم کاری می توانید همیشه یک باتری همراه داشته باشید تا در مواقع مورد نیاز به کار ببرید.

میخکوب بادی: نوع دیگری از میخکوب ها می باشد که سرعت عمل بالاتری داشته و کار با آن نیز ساده است. اما باید به همراه کمپرسور و شیلنگ آن به کار بگیرید.

انواع برندهای سازنده میخکوب

علاوه بر مدل های مختلف این وسیله توسط شرکت های گوناگونی تولید می شود که به همین خاطر دارای تنوع بسیاری است. هر یک از برندها از متریال های مختلفی جهت ساخت آن استفاده می کنند و شما در زمان خرید باید به کیفیت نهایی آن توجه کنید. هر برندی مشخصه ها و ویژگی های اختصاصی هم برای محصول خود دارند که بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. بهتر است قیمت را نادیده بگیرید و به سرغ یک برند خوش نام و آوازه بروید که کیفیت درجه یک داشته باشد و بتوانید تا مدت ها از آن استفاده نمایید.

بهترین برند میخکوب

کاربرد انواع میخکوب

در حرفه های مختلفی نیاز به میخ و میخکاری است. برای میخکاری نیز نیاز به چکش است و از آنجایی که میخکوب ها جایگزینی برای چکش ها هستند، از این رو در هر شغلی که چکش حضور دارد می توانید از این محصول استفاده کنید. از بیشتری کارایی های آن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1- کابینت سازی

2- چوبکاری

3- ابزارسازی

4- تعمیر ماشین آلات

5- درب و پنجره سازی

6- پارکت

7- دیوار کوب

8- کناف کاری

9- و … .

نحوه استفاده و به کار گیری از میخکوب

کار با این میخکوب بسیار ساده تر است و دغدغه های چکش را هم ندارد. کافی است میخ مورد نظر را روی آن سوار کنید و سپس دهانه میخکوب را در نقطه ای که می خواهید میخ را بکوبید قرار دهید و سپس چاشنی آن را باز کنید تا میخ با پرتاب روی سطح وارد شود. همین، همینقدر ساده و آسان. استفاده راحت از مهم ترین مشخصات این ابزار است که سبب محبوب شدن آن شده است. نیاز به استفاده از دستکش و عینک ایمنی ندارد چرا که کاملا مجهز و مطمئن می باشد. البته بهتر است نوعی از آن را خریداری کنید که برای حرفه شما مناسب باشد.

نتیجه گیری

دیگر وقت آن رسیده است که کار را برای خودتان ساده تر کنید و دیگر نگرانی از بابت برخورد چکش با انگشت هایتان نداشته باشید. این ابزار یاری رسان شما خواهد بود تا در زمان کوتاهی کار میخ زدن را تمام کنید. قیمت آن نیز با توجه به کارایی که دارد بسیار مناسب است و می توانید به راحتی تهیه کنید. البته قبل از استفاده بهتر است دفترچه راهنما آن را به صورت کامل مطالعه نمایید. همچنین به سراغ محصولی بروید که دارای کارت ضمانت باشد تا در صورت بروز هر نوع مشکلی بتوانید از خدمات پس از فروش و پشتیبانی ان بهره ببرید و در مواقع مورد نیاز بازگردانده و تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.