عینک جوشکاری اتوماتیک

عینک جوشکار اتوماتیک

عینک جوشکاری اتوماتیک، تضمین کننده سلامت شما در محیط کار

سلامتی، با ارزش ترین دارایی شما است و باید حسابی هوای آن را داشته باشید. در محیط های کار مخصوصا کارگاه های صنعتی و… رعایت ایمنی و همچنین استفاده از لباس کار مخصوص باعث می شود که هیچ تهدیدی برای سلامت شما وجود نداشته باشد. یکی از این لباس ها عینک جوشکاری است. البته انواع مختلفی از آن وجود دارد که به لطف پیشرفت تکنولوژی امروزه نوع اتوماتیک هم روانه بازار شده است. عینک جوشکاری اتوماتیک از چشمان شما در برابر حرارت، اشعه و برخورد جسم و براده و… حفاظت می کند. همچنین به واسطه طراحی که دارد از صورت شما هم در برابر عوامل تهدید کننده محیطی مراقبت خواهد کرد. به جرات می توان گفت استفاده از آن برای هر جوشکاری با هر میزان تجربه و مهارت جز الزامات می باشد.

امکانات و قابلیت های جدید عینک جوشکاری اتوماتیک

در این نوع از عینک ها اغلب از حسگر های قوس الکتریکی استفاده می شود که با توجه به مدل آن درجه تیرگی از 5 تا 13 داشته و این میزان تیرگی قابل کنترل است. دارای قابلیت سنگ زنی یا همان گریند هستند که امکان استفاده از آن در زمان سنگ زنی را فراهم می کند. فناوری لنز جدید در این محصول حشور دارد و در نتیجه به وضوح کامل و به صورت شفاف و واضح می توانید قطعه را ببینید. در نتیجه علاوه بر برقراری امنیت و ایمنی، سبب افزایش کیفیت خروجی کارتان خواهد شد. شما قادر به مشاهده طیف کاملی از رنگ ها خواهید بود و این عینک هیچ تاثیری بر روی رنگ ها ندارد.

مهم ترین ویژگی های عینک جوشکاری اتوماتیک چیست؟

این یک عینک جدید و منحصر به فرد است که به افزایش سلامت اپراتورها در زمان جوشکاری و… کمک می کند. از مهم ترین ویژگی های آن می توان موارد زیر را نام برد:

وزن کمی داشته و طراحی جمع و جوری دارد

در ساخت این عینک از متریال جدید و خاصی استفاده شده است که در عین مقاوم بودن بسیار سبک است. پلاستیک بیشترین درصد را در ساخت ان به خود اختصاص داده است. در نتیجه موجب سنگینی سر و خستگی در حین کار نمی شود و می توانید بازه زمانی طولانی به آسانی از ان روی چشمتان استفاده کنید.

برای هر شرایطی مناسب است

چه در شرایط سخت کاری باشید یا در محیط های مختلف با شرایط دمایی متفاوت، در هر صورت شما می توانید بدون هیچ نگرانی از این وسیله استفاده کنید و امنیت را برای خودتان به ارمغان آورید. در مواقعی که دستگاه جوش هم خاموش است نیاز به دراوردن عینک نیست چرا که همه چیز به وضوح قابل مشاهده است. این عمل سبب افزایش کیفیت کار شما و همچنین سرعتتان خواهد شد. طراحی خارق العاده ای متناسب با آناتومی صورت دارد. تا جایی که باعث ایجاد سنگینی روی بینی نمی شود و روی اطراف چشم کبودی ایجاد نمی کند. بدنه نرمی هم داشته و موجب ایجاد حساسیت پوستی و التهاب نمی شود.

استفاده آسانی دارد

نحوه استفاده از این عینک همانند دیگر نمونه ها بوده و به آسانی می توانید روی چشم هایتان قرار دهید. نیاز به هیچگونه دانش و مهارت یا تجربه ندارد. همین امر باعث شده تا از محبوبیت بیشتری برخودار شود. در قسمت پشتی این عینک یک کش نگهدارنده وجود دارد که باید پشت سر بگذارید و عینک را روی چشمانتان تنظیم کنید. کش پشتی آن را می توانید سفت یا شل کنید. به همین خاطر قابل استفاده برای همه افراد است و بسته به شرایط و اندازه سر خود می توانید ان را تنظیم کنید.

تنوع رنگی زیادی دارد

از دیگر ویژگی های عینک جوشکاری اتوماتیک تنوع رنگی آن است. شاید برای بسیاری از افراد این تنوع رنگ اهمیت نداشته باشد اما زمانی که در محیط تاریکی همچون معدن و… مشغول به کار هستید، جیغ بودن رنگ آن می¬تواند در شرایط حساس کارایی داشته باشد. در زمان خرید می توانید از بین رنگ های مختلف آن انتخاب نمایید. رنگ این محصول تاثیری بر روی قیمت آن نخواهد داشت.

عینک جوشکاری اتوماتیک چه تفاوتی با عینک معمولی دارد؟

هر دو این عینک ها برای حفاظت از چشم ها و بدون ککم کردن قوه دید استفاده می شوند. اما چیزی که واضح است کیفیت بالای نوع اتوماتیک و قابلیت های جذاب و کاربردی است که دارد. علاوه بر آن نوع اتوماتیک گستره استفاده بیشتری هم دارد. این محصول نو ظهور قیمت بیشتری هم به نسبت عینک معمولی دارد. عینک اتوماتیک را می توان محصول حرفه ای تری به نسبت معمولی دانست. شما باید با توجه به نوع فعالیت و شرایط کاری تان از بین این دو انتخاب کنید.

در زمان خرید عینک جوشکاری اتوماتیک جوشکاری به چه نکاتی توجه کنیم؟

عینک جوشکاری اتوماتیک توسط برند های متنوعی تولید و در بازار ارائه می شود. انتخاب از میان آن ها بستگی به نظر شما دارد. هر یک از این برند ها طراحی های مختلفی هم برای آن در نظر گرفته اند. این طراحی را با توجه به سلیقه و ست شدن با لباس کار و.. می توانید انتخاب نمایید. اما تنها جنبه زیبا شناختی مهم نیست و باید به سراغ فاکتور های مهم دیگری هم بروید که مهم ترین ان ها عبارتند از:

1- دارای گارانتی باشد

این یک ابزار الکترونیکی است و واضح است که احتمال خرابی یا بروز هر نوع مشکلی در آن وجود دارد. پس بهتر است نمونه یا را انتخاب کنید که دارای گارانتی است. چرا که خیال شما را راحت می کند و در زمان بروز هر نوع مشکلی می توانید ان را بازگردانده و تعویض نمایید.

2- قابلیت های بیشتری داشته باشد

هرچه قابلیت های آن بیشتر باشد، شما هم راحتی بیشتری در حین کار خواهید داشت. این هزینه را صرف می کنید پس بهتر است نمونه ای تمام عیار داشته باشید که بعد ها با مشکل مواجه نشوید.

3- قیمت مناسب داشته باشد

درست است که قیمت بیشتری از نوع معمولی دارد اما باز هم تنوع قیمت آن در بازار زیاد است. با توجه به بودجه ای که برای خرید کنار گذاشته اید یکی از بهترین مدل ها را انتخاب کنید. خرید اینترنتی هم می تواند موجب کاهش هزینه های شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.