انواع ابزار کاشی کاری

ابزار کاشی کاری

قبل از خرید، انواع ابزار کاشی کاری را بشناسید

برای اینکه نتیجه کار باکیفیت و حرفه ای در کاشی کاری داشته باشید، باید از ابزار های حرفه ای هم استفاده کنید. بی شک برای تهیه ابزار حرفه ای نمی توانید به بازار بروید و خریدتان را انجام دهید. شما باید پیش از اقدام به خرید اطلاعات کافی در رابطه با ابزارها، کاربرد، مشخصات و … بدست آورید تا بتوانید خریدی رضایت بخش داشته باشید. به این منظور در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین ابزار کاشی کاری کدامند؟

قبل از اینکه به سراغ ابزار های غیر کارآمد و اضافه بروید، در ابتدا مهم ترین و کاربردی ترین ابزارها را بشناسید و برای خود تهیه کنید. مهم ترین ان ها عبارتند از:

سنگ بر کاشی بر

سنگ بر کاشی بر یا همان اره مرطوب ضروری ترین و مهم ترین ابزار کاشی کاری است. وجود این ابزار بسیار برایتان مفید خواهد بود و شما باید بتوانید مدلی باکیفیت پر قدرت را خریداری کنید. برش سنگی، چینی، کاشی و… باید با لطافت و در عین حال قدرت باشد تا آسیبی به کاشی ها وارد نکند و در عین حال با سرعت بالاتری عمل برش را انجام دهید. اگر بودجه کافی برای خرید این ابزار را ندارید می توانید به سراغ یک کاتر کاشی بر بروید و به عنوان جایگزین از آن استفاده نمایید. قیمت آن به نسب اره مرطوب ارزان تر است. اما باید در حین برش دقت کنید که انحراف نداشته باشید. عمل برش کاشی کار دشواری است و نیاز به تمرین دارد تا حداقل خسارت به کاشی ها وارد شود.

سنگبر کاشی بر

موتور میکسر سیمان و دوغابدر ابزار کاشی کاری

همانطور که می دانید برای پر کردن حد فاصل بین کاشی¬ ها باید از سیمان سفید و ترکیب آن با دوغاب استفاده کنید. درست است که در گذشته از دست برای اماده کردن آن استفاده میشد اما به لطف تکنولوژی امروزه می توانید از موتور میکسر برای این کار انجام دهید. عملکرد آن را می توان همچون یک مخلوط کن در نظر گرفت که مواد را با هم در سریع ترین زمان مخلوط می کند.

سطل پلاستیکی

شاید عجیب باشد اما یک سطل پلاستیکی مقاوم یکی از ابزارهای ضروری در کاشی کاری است. شما برای ریختن سیمان و اماده کردن دوغاب و… به آن نیاز خواهید داشت. نمی توانید از سطل فلزی استفاده کنید چرا که حمل آن سنگین خواهد بود. اما نمونه پلاستیکی ضمن سبک بودن مقاوم است و قابلیت استفاده چندین باره را دارد.

اسفنج پاک کننده دوغاب

تعجب نکنید، کیفیت کار شما به تمیزی آخر کارتان بستگی خواهد داشت. برای دست یابی به این پاکیزگی، باید بعد از اتمام کار آن را تمیز کنید تا سطح شفاف کاشی ها به چشم آید. به این منظور شما به یک اسفنج مناسب نیاز خواهید داشت. قاعدتا نمی توانید همه روزه یک اسفنج بخرید که هزینه زیادی برایتان خواهد داشت. اما می توانید یک بار نمونه باکیفیت آن را بخرید و چند باره از آن استفاده کنید.

ماله نوک تیز و ماله تخت

برای اماده کردن زیر ساخت کاشی کاری، شما به یک ابزار کاربردی و دستی نیاز خواهید داشت. که هم سبک باشد و هم کیفیت لازم را داشته باشد. این ابزار ماله نوک تیز است که به نام ماله کاشی کاری هم شناخته می شود. اما جدای از آن یک ماله تخت هم نیاز دارید تا کاشی های خود را محکم کنید و به صورت صاف و یکدست بچینید.

تراز حبابی در ابزار کاشی کاری

از دیگر ابزار کاشی کاری که وجود آن ضرورت دارد، تراز حبابی است. علی الخصوص اگر بخواهید سطح دیوار را کاشی کاری کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا از صاف و یکدست بودن سطح مطمئن شوید.

تراز حبابی

فاصله دهنده کاشی

این ابزار دستی ساده، قیمت مناسبی دارد و به شما کمک می کند تا فاصله بین کاشی ها را بدست اورید و به صورت دقیق و برابر با هم بچینید. اگر می خواهید کاشی کاری حرفه ای و با سلیقه داشته باشید خرید آن را فراموش نکنید.

فاصله دهنده کاشی

چکش لاستیکی

احتمالا دیده اید که همه کاشی کارها برای محکم شدن کاشی سر جای خود به آن ضربه می زنند. به دلیل حساس بودن کاشی نمی توانید این کار را با هر چکش و وسیله ای انجام دهید. شما به یک چکش لاستیکی نیاز خواهید داشت که سطح بیشتری داشته و فشار را در یک نقطه متمرکز نمی کند و در نتیجه احتمال شکستگی کاشی بسیار کم است.

  • قاپک
  • اسپیسر یا همان صلیب کاشی
  • پد زانو
  • و…

بهتر است ابزار هایی که استفاده زیادی برایتان ندارد را خریداری نکنید و تمرکزتان را روی محصولات ضروری بگذارید.

چکش پلاستیکی

در زمان خرید ابزار کاشی کاری به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انکه کارتان را به خوبی به پایان برسانید و بتوانید ادعا حرفه ای بودن داشته باشید باید امادگی لازم برای انجام هر کاری داشته باشید و این امادگی داشتن ابزار کار مناسب و باکیفیت است. در زمان خرید ابزار کاشی کاری به یک سری نکات توجه کنید که عبارتند از:

  • استاندارد بودن ابزار ها عاملی مهم است که باید از ان مطمئن شوید. فرقی نمی کند حتی ساده ترین ابزار شما هم باید مطابق با استاندارد ها تولید شده باشد.
  • ضمانت داشته باشد. مخصوصا برای دستگاه های برقی همچون میکسر که به هر دلیلی ممکن است دستگاه کار نکند. وجود ضمانت شما را مطمئن می کند و میتوانید ان را تعویض کنید.
  • خوش دست و سبک باشد تا بتوانید در طولانی مدت بهترین بازده را داشته باشید. از انجایی که عمل کاشی کاری به صورت دستی انجام می شود هرچه ابزار ها سبک باشند راحت تر خواهید بود. البته سبک بودن این افزارها به معنی بی کیفیت بودن آن ها نیست.
  • قیمت مناسب داشته باشد تا بتوانید با سرمایه ای که برای خرید در نظر دارید آن ها را خریداری کنید. به سراغ برندهای داخلی و همچنین خرید اینترنتی بروید تا به دلیل خرید مستقیم برایتان ارزان تر تمام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.