ابزار برقی یا شارژی ؟

ابزار برقی بخریم یا ابزار شارژی

ابزار برقی یا شارژی ؟ کدام یک مناسب تر است؟

با روی کارامدن فناوری امروزی، در ساخت ابزارالات، نمونه های برقی جایگزین مدل های دستی شده اند. اما با این وجود هنوز هم مدل های دستی توسط بسیاری از اشخاص مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که قصد خرید ابزارهای برقی را دارید احتمالا با این سوال فروشنده مواجه خواهید شد ابزار برقی یا شارژی ؟ اینجاست که کمی مستاصل می شوید و انتخاب سخت می شود. برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید باید هر یک از آن ها را بشناسید و با در نظر داشتن نیاز، نوع کاربری و دیگر عوامل موثر خریدتان را انجام دهید.

تفاوت ابزار برقی یا شارژی در چیست؟

ابزارهای شارژی دسته از این نوع برقی هستند با این تفاوت که انرژی مورد نیاز خود را به صورت محدود در خود ذخیره می کنند. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر و شفاف تر آن ها را توضیح دهیم، باید گفت که:

ابزار برقی: این افزارها دارای سیم هستند. برای انکه بتوانید آن ها را به کار بگیرید باید به برق شهری و پریز وصل کنید. به آن ها ابزار سیمی هم گفته می شود. تا زمانی که سیم آن به برق وصل است کار خواهد کرد و می توانید مورد استفاده قرار دهید.

ابزار شارژی: این وسیله ها را قبل از استفاده باید به برق وصل کنید تا شارژ شود. سپس با جدا کردن از برق می توانید هر هر مکان و فضایی از ان استفاده کنید. البته تا زمانی که شارژ ذخیره شده آن تمام نشده باشد. زمانی که شارژ آن خالی شود تا پر شدن دوباره آن برایتان کارایی نخواهد داشت.

مزایای ابزار های برقی

این دستگاه ها به دلیل کار کردن با برق، سرعت بیشتری دارند. خطای انسانی در آنها بسیار کم است و باعث می شود که کیفیت کارتان بسیار بیشتر شود و همچنین سریعتر کار را انجام دهید. سیم های آن هم در اندازه های مختلف وجود دارد که با توجه به فاصله تان از پریز می توانید تهیه کنید. البته استفاده از یک سه راهه نیز می تواند کارتان را راه بیندازد.

معایب ابزارهای برقی

یک لحظه به این تصور کنید که در حساس ترین مرحله از کار، برق کارگاه شما به هر دلیلی قطع شود. در این صورت باید چه کنید؟ بی شک استفاده از ابزار برقی عملا غیر ممکن خواهد بود. نمی توانید ادامه کار را هم با نمونه های دستی انجام دهید. چاره ای جز صبر کردن تا وصل شدن مجدد برق نخواهید داشت. از طرفی باید همیشه حواستان به کابل سیم آن باشد که از پریز جدا نشود یا در اثر عوامل مختلف خراب نشود. چرا که در این صورت هم دستگاه کار نخواهد کرد. لازم به ذکر است که این ابزارها به دلیل داشتن کابل های کوتاه و بلند وزن بیشتری دارند که ممکن است در حین کار کمی برایتان سخت باشد.

مزایای ابزار های شارژی

شما این افزار ها را به برق خواهید زد و در هر لحظه که نیاز داشته باشید برایتان کاربردی خواهد بود. قابلیت حمل دارد و هیچ محدودیت مکانی برای استفاده آن تعریف نشده است. چه در کارگاه باشید چه در وسط بیابان و … برایتان کاربردی خواهد بود. البته به شرطی که شارژ داشته باشد. این ابزارها خود در دو نوع هستند. نوع اول با باتری بوده که می توانید باتری جایگزین برای همیشه همراه خود داشته باشید. نوع دوم که کابل از برق شارژی می شود و در صورت اتمام شارژ باید مجدد آن را به برق وصل کنید.

معایب ابزار های شارژی

استفاده از این تجهیزات بسیار راحت و کار راه بنداز است. اما اگر شارژ آن جایی که نباید، تمام شود حسابی شما را علاف خواهد کرد. از دیگر عیب هایی که به این دستگاه ها وارد است این است که توانایی و قدرت کمتری به نسب نوع برقی دارند. بر اثر عوامل مختلف هم ممکن است زود خراب شود و زود به زود شارژ خالی نماید. ناگفته نماند که این امر تا حد زیادی به عملکرد و نگهداری خود شما هم بستگی دارد. خرید باتری و قیمت های بالای آن ها نیز از دیگر معایب برای این ابزار به حساب می آید. البته قیمت باتری با توجه به هزینه برق مصرفی تا حدی یکسان خواهد بود و شاید بتوان از این گزینه چشم پوشی کرد.

کاربرد ابزارهای برقی و شارژی

هر دو این وسیله ها در کارگاه ها، کارخانه ها، مصارف خانگی و … قابل استفاده هستند. اما بهتر است با توجه به شرایط محل کارتان آن را انتخاب کنید. برای مثال: اگر مدت زمان استفاده شما از ابزار کم است قاعدتا نوع شارژی برایتان مناسب خواهد بود و در غیر این صورت بهتر است به فکر نوع برقی باشید. فاصله محل استفاده تا پریز برق، محدودیت سیم کشی و برق کشی برای کارگاه های دور از شهر، قطع شدن زود به زود برق و … همگی از مواردی است که بر روی انتخاب شما موثر خواهند بود. اما هیچ شکی در برتری نوع برقی به نسبت شارژی نیست.

خرید ابزار برقی یا شارژی ؟

پیش از اینکه بخواهید یکی از آن ها را انتخاب کنید، به این نکته توجه داشته باشید که توان و ظرفیت مدل های برقی بسیار بیشتر از شارژی است و به همین خاطر قیمت بالاتری هم دارند. پس اگر فکر می کنید که برای انجام کارهایتان به ابزارالاتی با قدرت بیشتر احتیاج دارید چشم بسته به سراغ مدل های برقی یا همان سیمی بروید و در غیر این صورت میتوانید روی خرید مدل های شارژی هم حساب کنید. هر یک از مدل های برقی و شارژی خود انواع گوناگونی دارند و هم دارای قیمت های مختلفی هستند. اگر وسیله مورد نظر را برای کارهای تعمیر یا پروژه های کوتاه مدت می خواهید که فکر می کنید استفاده زیاد و روزمره از آن نخواهید داشت بهتر است نوع شارژی را انتخاب نمایید. اما اگر برای مصارف سنگین و کارگاه های حرفه ای می خواهید، در پاسخ به اینکه خرید ابزار برقی بهتر است یا شارژی؟ باید بدانید که نوع برقی برایتان ایده آل خواهد بود. هر یک از ابزارهای شارژی یا برقی را هم انتخاب کردید توجه داشته باشید که دارای کارت ضمانت و گارانتی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.