کارایی کمپرس سنج

معرفی انواع کمپرس سنج

کمپرس سنج ابزاری برای بازیابی ایراد قدرت تولیدی موتور

عملیاتی که درون هر موتور انجام می گیرد شامل: حرکت پیستون ها و کیفیت حلقه ها، کیفیت راه اندازی واشر راز سیلندر، ورود سوخت و خارج شدن دود از طریق سوپاپ ها درون محیط سیلندر می باشد. برای اینکه همه این عملیات به نحو احسن درون موتور انجام بگیرد و موتور با حداکثر کارایی کار احتراق را انجام بدهد بایستی روش آب بندی به صورت قابل قبول داخل محیط سیلندر انجام پذیرد و کارایی موتور افزایش یابد. درحقیقت کمپرس سنج وسیله ای است که میزان تراکم هوایی که بوسیله پیستون، درون سیلندر ایجاد می شود را اندازه گیری میکند.

اهمیت استفاده از کمپرس سنج

در واقع موتور هایی که به صورت درون سوز فعالیت می کنند به طور معمول دچار فرسودگی ناشی از اصطکاک خواهند شد هرچند که این روند با ترفند روغن کاری پر فشار درون موتور مهار می شود ولی همیشه اتفاق می افتد و بدین ترتیب با گذشت زمان و کارکرد زیاد موتور بین قطعات لقی شکل می گیرد و هوا و سوخت به صورت فشاری راهی برای خروج پیدا میکنند. همه این عوامل باعث کم شدن توان تولیدی موتور می شوند. برای پیشگیری از نشتی کمپرس تعمیرکاران باید بتوانند میزان فشار تراکم را اندازه بگیرند. کمپرس سنج بهترین ابزار برای استفاده به این منظور می باشند. و باید مد نظر داشته باشید که پایان این مرحله از تراکم بایستی فشار درون محفظه احتراق همان مقدار مشخص درج شده در کاتالوگ همان موتور باشد.

معرفی کمپرس سنج

نحوه کارایی کمپرس سنج

استفاده از کمپرس سنج یا همان فشار سنج امکان اندازه گیری و محاسبه آسان و سریع و هزینه کارایی تجهیزات را برای ما فراهم میکند. کمپرس سنج از طریق اتصالاتی که بر روی مکان شمع سیلندر وجود دارد بر روی آن قرار گرفته میشود. برای استعمال کمپرس سنج از طریق دو قطعه تبدیل با اندازه رزوه قابل قبول بین المللی شمع ها، که داخل جعبه آن وجود دارد راه اندازی میشود.

چگونگی جاگذاری کمپرس سنج برای اندازه گیری فشار درون موتور

در هنگام نصب و راه اندازی باید سعی کنید قطعات کمپرس سنج به یکدیگر و هم چنین بر روی سیلندر به شکل صحیح صورت بگیرد و هیچ گونه نشتی در سیستم ایجاد نشود. قطعه سرگردان محاسبه کننده با کوپلینگ به شیلنگ کمپرس سنج متصل میشود. در این مرحله از راه اندازی بکسری ثانیه برای شروع زده می شودتا هوای فشرده را وارد جریان کنند. این مرحله را می توان به صورت تک نفره هم انجام داد چرا که جریان به صورتی اعمال می شود که عقربه در اخرین معیار کمپرس توقف می کند و پس از آن با یادداشت کردن عدد میزان فشار روی سرگردان، باید شاسی را فشرد تا توان عقربه آزاد شود و برای اسفاده مجدد به حالت اولیه خود بازگردد. همه این عملیات برای همه سیلندرها به صورت تک به تک پس از یادداشت نمودن عدد کمپرس مجددا تکرار میشود.

نحوه استفاده از کمپرس سنج

با استفاده از روشی که اطلاعات جمع آوری شده، داده های حاصل از فشار یا همان کمپرس هر کدام از سیلندرها به طور جداگانه و همچنین در مقایسه با سیلندرهای کناری تجزیه و تحلیل می شوند. در این مرحله در نظر داشته باشید که اگر کمپانی سازنده موتور دستگاه یا همان خودرو منبع اطلاعاتی در رابطه با کمپرس سنجی موتور در اختیار شما گذاشته است کمک شایانی در نظارت بر داده های حاصل و کنترل آن ها خواهد بود. در حالت کلی اختلاف مجموع سیلندرهای موجود در هر موتور باید از ده درصد کمتر باشد. کمپرس یا فشار معدود بین دو سیلندر کنار هم، نشانه کم بودن کیفیت میباشد و یا اینکه در نصب واشر بر روی سر سیلندر، ضعفی صورت گرفته است.

مشخصات کمپرس سنج

دلایل کمپرس معدود سیلندرها در قیاس با سایر سیلندرها

کمپرس معدود سیلندرها می تواند نشانه ای از کهنگی و آسیب دیدگی سیلندر و حلقه و پیستون باشد. هم چنین ممکن است ایراد از فرسودگی سوپاپ های ورود و خروج سوخت یا همان بنزین باشد و یا اینکه دود دلیل آن باشد.

ترفندی برای ارزیابی نقایص شناخته شده توسط کمپرس سنج

البته یک روشی وجود دارد که با استفاده از آن می توان عیب کار را تا حدودی پی برد بدین شیوه که یک مقدار جزئی از روغن موتور را از طریق جایگاه شمع به داخل سیلندر پاشید و دوباره آزمایش کرد تا متوجه ایراد شد. هنگام آزمایش با این طریق روغن پخش شده در این بین به طور موقت و گذرا نقص حلقه را برطرف می کند و به طور جزئی آب بندی انجام می دهد. در چنین حالتی پس از روغن کاری اگر عدد نشان داده شده توسط کمپرس نسبت به عدد قبلی بیشتر شده باشد نشانه این است که سیلندرها دچار فرسودگی شده اند و یا در محیط سیلندر ها خوردگی ایجاد شده است. ولی اگر همان عددی که قبلا از نتیجه حاصل شده است بدست آمد دلیل نقص در سیلندرها نیست و ایراد از فرسودگی سوپاپ های دود و بنزین می باشد و یا به خاطر کهنگی هر دو تا روزنه خواهد بود.

در هنگام خرید یک کمپرس سنج ایده آل به چه نکاتی دقت کنیم

با اینکه کمپرس سنج یک وسیله بسیار ساده ای است و کاربرد آسانی هم دارد ولی باید در انتخاب آن نهایت دقت را داشت و در این مورد با بی اعتنایی عمل نکرد چرا که این ابزار نقش بسیار مهمی در روند آزمایش جریان دارد و مکانیک با تاثر از نتایج آن تصمیمات بعدی را اتخاذ خواهد کرد. همچنین جنس تبدیل هایی که محل شمع با استفاده از آن ها به کمپرس سنج وصل میشود بایستی از آلیاژی استفاده شود که توان انعطاف آن در مقایسه با بدنه سیلندر بیشتر باشد تا در هنگام روند آزمایش، رزوه های سیلندر دچار هیچ گونه آسیبی نشوند. کمپرس سنج که یک وسیله مطلوب و کاربردی می باشد قابلیت کارایی خود را در مکانیکی های بزرگ و کوچک حفظ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *