مته گاندریل چه کاربردی دارد؟

کاربرد مته گاندریل

مته گاندریل چیست؟

مته انواع گوناگونی دارد که از آن در صنعت و یا مصارف خانگی استفاده می شود. یکی از مته های متفاوت که شاید کم تر با آن مواجه شده اید و شاید هم آن را نمی شناسید، مته گاندریل می باشد. اگر در حوزه های صنعتی و ساخت و ساز های نظامی و سنگین فعالیت داشته باشید، به احتمال زیاد با کاربرد مته گاندریل آشنا هستید. این ابزار نوع تخصصی تری از مته های صنعتی است که تا به امروز تولید و روانه بازار شده است. دقت این مته بسیار زیاد است و به گونه ای طراحی و تولید شده که کم ترین خطا در آن راه ندارد. به جرات می توان گفت بدون کوچک ترین اشتباهی حتی در حد یک اپسیلون می توانید محل و یا قطعه مد نظر خود را سوراخ نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد مته گاندریل تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

خرید مته گاندریل

آشنایی بیشتر با مته گاندریل

این مته شاید در هنگام قرار گیری در کنار سایر مته ها شکلی مشابه با آن ها داشته باشد اما طراحی آن بسیار متفاوت و خاص است. مهم ترین مولفه آن طول بلندش است که به نسبت دیگر مته ها به چشم می آید. این ابزار بلند دارای یک لبه برشی است که در حین سوراخ کاری براده ها و تراشه ها را به سمت بیرون هدایت می کند، اینکار باعث می شود که مته بیشتر و البته راحت تر در فلز پیشروی کند. مته گاندریل به منظور ایجاد سوراخ تا قطر 50 میلی متر توصیه می شود. شاید شما هم کنجکاو باشید تا بدانید که نهایت طولی که می تواند این وسیله ایجاد کرد چقدر است؟ این مته می تواند تا 50 الی 75 میلی متر عمق را سوراخ نماید. از دیگر ویژگی های بارز آن سرعت بالای آن است که می توانید کار خود را با سرعت و کیفیت بیشتری انجام دهید و در کم ترین زمان بیشتری عمق را سوراخ کنید.

ویژگی های مته گاندریل

برای ساخت این محصول از مواد اولیه با کیفیت و مرغوبی استفاده شده که تامین آن در کشور کمی دشوار است بنابراین به صورت وارداتی در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته و به تبع قیمت بالاتری نیز دارد. اما هزینه کردن برای آن در هر صورتی ارزشش خواهد داشت چرا که به ساده ترین روش ممکن حفره های مورد نیازتان را برایتان ایجاد خواهد کرد. این محصول در قطر های مختلفی تولید می شود که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اما مهم ترین ویژگی مته گاندریل این است که از نظر طول مته هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. به عبارت ساده تر، در هر طولی که بخواهید می توانید این مته را داشته باشید. فرقی نمی کند قطعه کار شما از چه جنس و فلزی باشد، در هر صورت مته گاندریل آن را سوراخ کرده و به قلب آن نفوذ خواهد کرد. البته به شرطی که نحوه به کارگیری و استفاده از آن را بلد باشید.

ویژگی های مته گاندریل

کاربرد مته گاندریل

این مته برای عملیات گاندریلینگ کاربرد دارد، منظور از عملیات گاندریلینگ سوراخکاری عمیق است. در این عملیات از یک ابزار با طول بلند و البته نازک جهت ایجاد سوراخی عمیق درون فلز و قطعه استفاده می شود. برای به کار گیری آن نیز نیاز به دستگاه گاندریل دارید. این مته سوراخی عمیق فراتر از انتظار شما درون فلز ایجاد می کند. در گذشته از آن برای ساخت لوله تفنگ استفاده میشد اما امروزه کارایی های دیگری نیز دارد، به عبارتی به بهره وری حداکثری رسیده است.

کاربرد مته گاندریل در چه صنایعی است؟

همانگونه که از کاربرد مته گاندریل متوجه شدید، در صنعت کارایی دارد. نمی توانید برای مصارف خانگی از آن استفاده کنید. از سری مشاغل صنعتی که از آن استفاده می کنند عبارتند از:

  • صنایع خودرو سازی و تولید اتومبیل
  • صنعت هیدرولیک
  • در کار های نظامی و صنایع دفاعی
  • صنایع هسته ای
  • حوزه پزشکی
  • سوخت دیزل
  • پتروشیمی و نفت و گاز
  • هوا فضا
  • ساخت قالب تزریق
  • و …

فرقی نمی کند که بخواهید یک قطعه، یک فلز یا سطح را سوراخ کنید، در هر صورت اگر هدف شما عمق داشته و به اصطلاح ضخیم و کلفت باشد می توانید به راحتی از این وسیله جهت ایجاد حفره درون آن استفاده نمایید.

مته گاندریل

خرید ست کامل مته

اگر شما هم به کاربرد مته گاندریل نیاز دارید، بهتر است به جای خرید نمونه های تکی در طول ها و قطر های متنوع، ست کامل آن را خریداری کنید تا بتوانید در مواقع مورد نیاز هر طول و قطری را در دسترس داشته و از آن استفاده نمایید. از طرفی می توانید تمامی آن ها را در یک باکس نگهداری کرده و نگران گم شدن و آسیب دیدن آن ها هم نباشید. همچنین خرید ست کامل از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه بوده و می توانید در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

قیمت و خرید مته گاندریل

این محصول به صورت وارداتی و با متریال گران تولید می شود به همین خاطر قیمت بالایی نیز دارد. شما می توانید با خرید از تولید کننده به صورت مستقیم، واسطه ها را حذف کرده و آن را با قیمت ارزان تری خریداری نمایید. علاوه بر این با خرید به صورت آنلاین در زمان خود نیز صرفه جویی کرده و دیگر نیاز به گشتن در ابزار فروشی ها نخواهید داشت. همچنین با خرید آنلاین می توانید محصول خود را در کم ترین زمان و درب منزل تحویل بگیرید. برای انتخاب نمونه مناسب این محصول می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و همچنین سفارش خود را در وین ابزار ثبت کنید تا محصول را با کیفیتی تضمینی و نازل ترین قیمت خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.