فرز آهنگری

فرز اهنگری

دستگاه فرز آهنگری چیست؟

از سری دستگاه های مورد استفاده در فرز کاری، دستگاه فرز آهنگری است. این وسیله برای تراش دادن و برش قطعات استفاده می شود. فرز آهنگری شباهت هایی به فرزهای سنگ بری دارد. اما در کنار شباهت های بسیار تفاوت های اساسی نیز دارد.اندازه صفحه آن کوچک تر بوده و همچنین گشتاور پایینی هم دارد. اما سرعت گردش آن به نسب سنگ برها زیاد است. با این دستگاه می توانید قطعات فلزی با جنس های بسیار متفاوت را برش دهید.

کاربرد فرز آهنگری

فرز آهنگری جهت برش در تراشکاری استفاده می شود. می توانید به وسیله آن سطوح مختلف را پرداخت کرده و پولیش دهید. دارای یک موتور است که قدرت حرکت و چرخش صفحه فرز را در آن فراهم می کند. سنگ فرز بر روی این دستگاه متصل می شود. موتور را انرزی که آزاد می کند باعث چرخش این سنگ می شود. سنگ فرز حالتی دیسکی و صفحه ای به شکل گرد دارد. می توانید در صورت کند شدن آن را به راحتی تعویض کنید. تنوع سنگ های فرز بسیار زیاد است و از آنجایی که قابلیت اتصال به این دستگاه را دارند شما می توانید از نمونه ها بسیار متنوعی برای است دستگاه استفاده کرده و برای مصارف گوناگونی به کار بگیرید.

خرید فرز اهنگری

یک دستگاه فرز آهنگری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

راحتی از مهم ترین ویژگی های این ابزار است. شما باید در حین کار احساس راحتی داشته باشید. سنگینی آن را روی دست احساس نکنید و همچنین سرعت عمل بالایی به کار شما دهد. فارغ از راحتی باید ایمن باشد. این دستگاه در صورت تنظیم نبودن می تواند خسارت آفرین باشد. پیش از خرید و استفاده از آن، به خوبی مورد بررسی قرار دهید. بدنه محکمی داشته باشد. ضد زنگ باشد و رطوبت نتواند به آن نفوذ کند. از طرفی باید نحوه استفاده ساده و راحتی داشته باشد. برا یکار با آن نیاز به تجربه و مهارت دارید. باید به درستی سنگ را روی آن سوار کنید و از اتصال درست آن مطمئن شوید. اگر مهارت کافی را ندارید بهتر است از دفترچه راهنما آن کمک بگیرید تا بتوانید با خاطری آسوده آن را مورد استفاده قرار دهید.

کاربرد فرز اهنگری

رعایت نکات ایمنی حین کار با دستگاه فرز آهنگری

فرز آهنگری اگر درست وصل نشود ممکن است خطرساز شود. شما در حین کار با آن باید به یک سری نکات توجه کنید که عبارتند از:

  1. کابل برق آن سالم باشد. هیچ گونه خوردگی و تاشدگی نداشته باشد.
  2. زمانی صفحه سنگ را به آن وصل کنید که دستگاه خاموش است و به برق وصل نیست.
  3. حین کار دست خود را روی دکمه پاور یا همان روشن خاموش نگذارید.
  4. از دستکش، کفش، عینک و کلاه ایمنی استفاده کنید.
  5. صفحه آن بر اثر گردش بالا ممکن است داغ شود، بعد از خاموش کردن دستگاه تا سرد شدن صفحه صبر کنید و سپس آن را جدا کنید.
  6. بعد از هر بار استفاده دیسک را از آن جدا نمایید.
  7. دستگاه فرز آهنگری را درون جعبه مخصوص نگهدارنده بگذارید تا از برخورد احتمالی، فشار و … در امان باشد.
  8. سیم آن را رول کنید تا آسیبی به آن وارد نشود.
  9. دستگاه را به واسطه دکمه پاور خاموش کنید و زمانی که در حین کار است آن را از برق نکشید.
  10. و… .

رعایت هر یک از نکات فوق ضروری است. با رعاتی این نکات است که می توانید در محیطی امن و به صورت کاملا ایمن عمل برش و پرداخت را در فضای باز و یا سربسته انجام دهید و نتیجه رضایت بخشی هم داشته باشید. سرعت عمل عامل مهمی در فعالیت شما است اما این افزایش سرعت نباید با کاهش دقت همراه شود.

راهنماخرید فرز اهنگری

راهنما و نکات خرید فرز آهنگری

قطعا هر کارگاه فرزی به این دستگاه نیاز دارد. اما برای مصارف دیگری همچون برشکاری، خودروسازی و… نیز کارایی داشته و قابل استفاده است. اگر قصد خرید این محصول را دارید پیش از هر چیزی اطلاعات خود را تکمیل کنید تا در زمان خرید مشکلی برایتان پیش نیاید. برای انکه بتوانید انتخابی درست داشته باشید، باید به یک سری نکات توجه کنید که عبارتند از:

توان دستگاه: همانطور که می دانید تواندر دستگاه ها برقی بسیار حائز اهمیت است. فرز اهنگری نیز یک دستگاه برقی است. هرچه توان آن بیشتر باشد به تبع قدرت بیشتری نیز خواهد داشت. انتخاب توان آن بستگی به جنس و درجه سختی قطعه کار شما دارد. اما به صورت معمول توان این دستگاه ها از 2000 وات شروع می شود.

سرعت: سرعت گردش آزاد فرز آهنگری از دیگر نکاتی است که در زمان خرید باید به آن توجه کنید. اغلب این دستگاه محدوده سرعتی برابر با 8500 دور در هر دقیقه دارند.

طراحی: این محصول توسط برندها و شرکت های مختلفی طراحی و تولید می شود. به تبع تفاوت هایی با یکدیگر خواهد داشت. بهتر است نمونه ای را انتخاب کنید که دارای دستگیره از خود بدنه است تا کار استفاده و جا به جایی آن به راحتی انجام شود. برخی نمونه های آن دارای 5 حالت تنظیم مختلف دارند که باعث می شود کار با آن ساده تر شود. قابلیت چرخش 180 درجه نیز از دیگر مشخصاتی است که در برخی از این دستگاه ها وجود ندارد.

وزن: آخرین فاکتوری که در زمان خرید باید به آن توجه کنید، وزن دستگاه است. شما مدت ها با آن کار خواهید کرد باید وزن ایده آل و مناسبی داشته باشد تا در حین کار باعث خستگی شما نشود. بتوانید به آسانی و به تنهایی آن را بلند کرده و کنترل کنید. وزن این وسیله تا حد زیادی به جنس بدنه آن بستگی دارد.

خرید اینترنتی و قیمت فرز آهنگری

اگر شما هم به دستگاه فرز آهنگری نیاز دارید و تصمیم خود را برای خرید گرفته اید، کافی است گوشی خود را بردارید و سفارشتان را ثبت کنید. بهتر است جهت خرید به یک فروشگاه معتبر بروید که از کیفیت محصولات و همچنین سابقه آن مطمئن هستید. خرید اینترنتی باعث می شود تا در سریع ترین زمان بدون صرف انرژی و با هزینه کم تری این دستگاه را برای خود تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.