ابزار فارسی بر

راهنمای اره فارسی بر

راهنما خرید فارسی بر

اگر متناسب با شغل و حرفه ای که دارید دنبال خرید یک اره فارسی بر هستید باید قبل از اطلاع از مراکز خرید و قیمت آن در مورد این ابزار و کارایی آن با انواع فارسی بر آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین اره فارسی بر را برای کارگاهتان تهیه کنید.

کاربرد و نحوه استفاده از اره فارسی بر

اره فارسی بر به منظور ساخت درب و پنجره، قاب عکس، مبلمان، قرنیز و سایر تولیدات فلزی و چوبی کاربرد دارد. کار با این اره به این شکل است که با ایجاد برش هایی در زاویه های مختلف مانند: 45 درجه اتصال های زیبایی در انواع مختلف صنایع از جمله آهنگری و نجاری تشکیل می دهد. این ابزار در انواع مختلفی از جمله: اره فارسی بر برقی، فارسی بر دستی و اره کشویی و… وجود دارد.

راهنما خرید اره فارسی بر کشویی و فارسی بر ثابت

دو نوع از مدل های فارسی بر ها، مدل کشویی و مدل ثابت آن می باشد. اگر هنگام کار نیاز دارید که طول بیشتری از قطعه مورد نظر را ببرید بهتر است مدل کشویی را انتخاب کنید چرا که مدل های این اره بر کشویی یک یا دو ریل متحرک دارند که حرکت رو به جلو و عقب را برای تیغه فاررسی بر و موتور آن فراهم می کند و بدین ترتیب محدوده برش با این نوع اره بیشتر می شود در حالی که اره فارسیبر هایی با تیغه ثابت قابلیت جابجایی در محور افقی را ندارند.

اگر تمایل به خرید فارسی بر کشویی را دارید بهتر است به راهنما خرید فارسی بر برند سازنده آن نیز توجه کنید چرا که برندهای مختلف دست به ابداع های متنوع در خصوص حرکت ریل آن دادند و بعضی از آن ها با تعبیه کردن بازوهایی امکان حرکت تیغه را فراهم کرده اند. ولی اگر محدوده برش در حدود افقی مد نظرتان نیست و می خواهید برای برش هایی که عرض کمی دارند استفاده کنید اره فازسی بر ثابت گزینه بهتری خواهد بود ضمن اینکه می توان از آن در محل نصب کار نیز استفاده شود. برای نمونه در هنگام نصب کابینت و… .

اره فارسی بر

سایز تیغه اره فارسی بر معیاری مهم هنگام خرید

یک ملاک دیگر هنگام خرید، راهنما خرید فارسی بر طبق سایزبندی تیغه آن می باشد. سایز موجود اره فارسی بر در بازار از 180 میلی متر تا 315 میلی متر می باشد که هر کدام ویژگی های مختص خود را دارند. که با توجه به اندازه و عرض قطعاتی که قرار است برش داده شود انتخاب میشود.

اره فاررسی بر هایی که تیغه کوچکی دارند برای راه اندازی، توان موتور کمتری نیاز دارند. به این دلیل کمتر برق مصرف میکنند. همین کوچک بودن تیغه باعث شده است برش هایی با عمق و عرض کم حاصل شود و فازسی بر های با تیغه بزرگ کاملا برعکس تیغه کوچک هستند. به دلیل مصرف برق زیاد هنگام کار، موتور اره آمپر بیشتری از سیستم برق کشی کارگاه می کشد و در نتیجه مصرف برق زیادی دارد. بنابراین مقدار برشی که در نظر دارید با ضخامت قطعه کاری که در اختیار دارید میتواند یک راهنما خرید فاررسی بر با یک قطر تیغه مناسب برای شما باشد.

خرید اره فارسی بر براساس قدرت و توان موتور

شرکت های مختلف براساس تکنولوژی و فناوری های جدید سعی میکنند اره فارسی بر هایی تولید کنند که بازدهی و کارایی بالایی داشته باشند. ولی در نظر داشته باشید که هنگام خرید صرفا توان موتور اره فازسی بر برایتان مهم نباشد، چرا که اره فازسی برهایی که توان موتور کمتری دارند ولی از قطعات با کیفیت مرغوب در ساخت آن استفاده شده است نسبت به فاارسی برهای با توان موتور بالا عملکرد بهتری دارند. که معمولا برندهای معتبر و رده بالا برای تولید ابزارالات خود سعی می کنند از قطعات با کیفیت استفاده کنند و توان موتور کمتر برای آن ها مهم است ولی در نهایت ابزارالات برندهای رده اول از نظر کارایی و قدرت و دقت در صدر هستند.

خرید اره فارسی بر

قابلیت برش اره فارسی بر

از زوایای مختلف اره فارسی برها از نظر زاویه برشی که برای ما مهیا میکنند مدل های مختلفی دارند که همین ویژگی ها تاثیر مستقیمی بر قیمت نهایی آن هنگام خرید خواهد داشت. این تنظیم زاویه شامل دو بخش می باشد یکی تنظیم زاویه تیغه فارسی بر و دیگری تنظیم زاویه میز اره فارسی بر است. قابلیت تنظیم زاویه با میز در انواع مختلف کشویی و ثابت اره فاررسی بر وجود دارد ولی قابلیت تنظیم زاویه میز در دو سمت به عبارتی از طرف چپ و راست فقط مختص بعضی از انواع فارسی بر میباشد. برای مثال اره فارسی بر برند متابو یک نوع اره ای تولید کرده است که علاوه بر این ویژگی مشخصه دیگری که دارد این است که قابلیت گونیای میز را هم دارد که باعث شده است امکانات بیشتری برای کاربر ایجاد شود.

ویژگی مهم دیگری که در همه انواع فاررسی بر ها وجود دارد توانایی تنظیم تیغه اره می باشد که در زوایای مختلف تنظیم میشود. ولی همه این ویژگی ها یک عامل موثر در افزایش قیمت آن می باشد اگر از قیمت آن ناراضی هستید باید از این مشخصه ها صرف نظر کنید تا بتوانید فارسی بر ارزان تری تهیه کنید.

اره فارسی بر های دوکاره

منظور از دوکاره بودن اره فازسی برها استفاده از آن به عنوان یک اره میزی است که بعضی از فازسی برها این قابلیت را در اختیار ما می گذارند. اگر از خرید این مدل اره فاارسی بر مطمئن نیستید و به دنبال راهنما خرید فارسی بر هستید نکته ای که باید بدانید این است که این مدل اره هنگامی کارایی زیادی دارد، که نیاز داشته باشید در محل نصب کار ابعاد و اندازه قطعات را مجددا با برش های طولی اصلاح کنید.

دقت فارسی بر

میزان دقت اره فاررسی بر هنگام کار برای ما اهمیت دو چندان دارد، چرا که نباید هیچ گونه لغزش و لقی حین کار اتفاق بیفتد و با زاویه درست برش کاری انجام شود. فارسی بر های دارای لیزر خط برش یک مدل جدیدتری از انواع اره ها می باشد که دقت کار بسیار زیادی دارند. برندهای به نام در این زمینه شامل:متابو، بوش، دیوالت، ماکیتا، فستول و… میباشد که محصولات با کیفیت فوق العاده وارد بازار کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *