معرفی سشوار صنعتی

استفاده از سشوار صنعتی

سشوار صنعتی چیست؟

سشوار ها محدود به مصارف خانگی و آرایشگری نمی شوند، در حوزه صنعت نیز از آن ها استفاده می شود که با نام سشوار صنعتی شناخته می شوند. این وسیله انرژی الکتریکی که از طریق کابل و پریز به ان منتقل می شود را به باد گرم تبدیل می کند. شاید بتوان عملکرد های نمونه صنعتی و خانگی را کی دانست اما از نظر کاربرد با یکدگیر بسیار متفاوت هستند. این سشوار جز الزامات در جعبه کارهای افرادی است که در حوزه های مختلف صنعتی فعالیت می کنند.

معرفی سشوار صنعتی

فرق بین سشوار صنعتی و سشوار خانگی در چیست؟

واضح است که هر دو این محصولات با یکدیگر متفاوت هستند اما تفاوت سشوار ها در چیست؟ این سوالی است که قصد داریم در ادامه به پاسخ آن برسیم. این محصول به دلیل کاربرد بسیار گسترده ای که دارد دارای قدرت گرمایشی زیادی است. وجود توان و قدرت بالا در آن ها سبب شده است تا دمای تولیدی آن ها به بالا تر از 700 درجه سانتی گراد برسد. از دیگر تفاوت های این دو سشوار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. – سشوار صنعتی دارای سیستم کنترل کننده باد و گرمای تولید شده است و میتوان به راحتی آن را تنظیم کرد.
 2. – میزان حرارت تولید شده در سشوار صنعتی بسیار زیاد است و قدرت باد آن هم بیشتر است.

کاربرد های سشوار صنعتی کدام است؟

در مصارف مختلف صنعتی برای کاربرد های مختلفی از این سشوار استفاده می شود، از پر کاربرد ترین آن ها میتوان موارد زیر را نام برد:

 • – برای خم کردن لوله های پلاستیکی کاربرد دارد.
 • – باعث از بین رفتن رنگ بر روی سطوح می شود.
 • – آلودگی ها و خرده کاری ها را از روی سطوح پاک می کند.
 • – برای دودی کردن شیشه های خودروها کارایی دارد.
 • – وکیوم محصولات و شرینگ از دیگر کاربرد های آن است.
 • – برای گرم نمودن شیشه طلقی سوزاندن رنگ موجود بر روی فلزات، لحیم کاری، جوشکاری و … کارایی دارد.
 • – در حوزه تولید لامپ کم مصرف نیز قابل استفاده است.
 • – از دیگر مصارف این محصول می توان جدا کردن کفپوش، وارنیش سیم ها، صافکاری و … را نیز نام برد.

انواع سشوار صنعتی

یک سشوار صنعتی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

سشوار صنعتی از اجزا مختلفی تشکیل شده است اما اصلی ترین و مهم ترین بخش های ان که وظایف به کار انداختن آن را به عهده دارند عبارتند از:

1- المنت: این وسیله عهده دار تولید هوای گرم است.

2- موتور: قلب تپنده سشوار بوده و هوای گرم را به کمک المنت و دهانه سشوار به بیرون هدایت می کند.

استفاده از سشوار صنعتی چه مزیت هایی به همراه دارد؟

این سشوار به نحوی طراحی شده است که میزان قدرت و توان بالایی داشته باشد. استفاده و به کار گیری آن یک سری مزایای برایتان به همراه دارد که عبارتند از:

 1. – سرعت زیادی در تولید گرما دارد و این عامل باعث می شود تا راندمان کارتان بیشتر شود.
 2. – به راحیت قابل استفاده می باشد و استفاده از ان نیز بسیار لذت بخش می باشد چرا که وزن زیادی ندارد و بسیار خوش دست می باشد.
 3. – جز تجهیزات دستی است و میتوانید به راحتی آن را حمل کنید.
 4. – دسته آن از جنس پلاستیک می باشد و حرارت به دستان شما منتقل نخواهد شد.
 5. – درست است که حرارت آن زیاد است اما موجب ایجاد شعله نمی شود به همین خاطر جز ایمن ترین ها نیز محسوب می شود.
 6. – میزان حرارت و باد آن همانطور که در بالا هم گفتیم قابل تنظیم است.
 7. – گرمای تولید شده را در یک نقطه متمرکز می کند و این ویژگی سبب یم شود تا به سطوح اطراف آن آسیبی وارد نشود و همچنین کیفیت و سرعت کار نیز بسیار بیشتر شود.
 8. کاربرد سشوار صنعتی

آیا می توان از سشوار خانگی به جای سشوار صنعتی استفاده کرد؟

واضح است که پاسخ به این سوال منفی است و نمی توان از سشوار خانگی به جای سشوار صنعتی استفاده کرد مگر در مواقعی که به نیرو و حرارت بسیار کمی نیاز باشد که در این صورت میتوان به دلیل دسترسی نداشتن به نمونه صنعتی از نوع خانگی آن استفاده نمود.

در هنگام خرید این محصول به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر شما هم احساس میکنید به خرید سشوار صنعتی نیاز دارید بهتر است قبل از خرید شناخت کاملی از ان داشته باشید تا خریدی رضایت بخش داشته باشید. نکاتی که بهتر است در هنگام خرید مد نظر داشته باشید شامل موراد زیر می باشد:

توان و ولتاژ دستگاه: همانطور که گفتیم این محصول کاربرد های بسیاری دارد شما باید متناسب با نیاز خود نمونه ای انتخاب کنید که توان و لتاژ مد نظرتان را داشته باشد. نوع سشوار: سشوار های صنعتی در سه نوع گازی، مادون قرمز و الکتریکی می باشد نمونه ای را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما و حرفه تان باشد.

توان باد تولیدی سشوار: باد تولیدی سوار صنعتی بر حسب لیتر محاسبه می شود. این توان همان قدرت داخلی سشوار است که هرچه بیشتر باشد توان پرتاب حرارتی بالایی خواهد داشت.

جنس المنت سشوار: توجه داشته باشید که از المنتی مرغوب و باکیفیت برای آن استفاده شده باشد تا دوام و طول عمر بالایی داشته باشد.

داشتن دکمه تنظیم حرارت: در برخی نمونه های قدیمی این دکمه وجود ندارد و شما ملزم به استفاده از سشوار متناسب با بادی که تولید می کند هستید در صورتی که با وجود دکمه می توانید به راحتی با توجه به کارتان آن را تنظمی کنید. ناگفته نماند که این دکمه نیز در برخی از نمونه ها به صورت دستی است و در برخی دیگر به صورت الکتریکی است که نیاز به تنظیم دستی ندارد. انتخاب آن به میزان راحتی شما در حین کار بستگی دارد.

برند سازنده: برند های مختلفی در سراسر جهان این محصول را تولید و در بازار عرضه می کنند. بهتر است به سراغ برندی نام آشنا بروید که دارای ضمانت کالا نیز باشد تا خرید رضایتمندی داشته باشید. قیمت: قیمت محصول نیز جز فاکتور های مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت. قطعا هرچه توان سشوار بیشتر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. نمونه ای بخرید که تا مدت ه بریاتان قابل استفاده باشد و کیفیت بالایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.