معرفی انواع آچار فرانسه

خرید آنلاین اچار فرانسه

آشنایی با انواع آچار فرانسه

آچار فرانسه یکی از ابزارالات دستی است که در تمام جعبه ابزار ها حضور دارد. این وسیله کوچک بسیار کاربردی است و همچنین مقاومت بالایی دارد. نسختین بار توسط ریچارد کلابرن یک مهندس انگلیسی اختراع شد. همین دلیل باعث شده است تا در کشور های همچون ایتالیا، آلمان، اسپانیا و حتی فرانسه به نام آچار انگلیس شناخته شود. البته این قطعه به اچار سوئی نیز شهرت دارد، دلیل آن این است که یک مهندس سوئدی بعد ها تغییراتی در آن انجام داد که موجب بهبود بخشیدن به کارایی آن شد. در کشور های دیگر مانند: لهستان، رومانی، مجارستان، ایران عزیزمان و … نیز با نام آچار فرانسه به کار گرفته می شود.

اچار

آچار فرانسه چه کاربردی دارد؟

از آچار برای باز و بسته کردن انواع مختلف پیچ و مهره استفاده می شود. فقط باید سایز پیچ و مهره با فک آچار برابر باشد تا بتوانید به سهولت آن ها را با کم ترین نیرو و فشار باز نمایید. ابعاد دسته اچار، طول آن، وزن و سایر ویژگی های ظاهری آن متناسب با سایز فک انتخاب میشود. یک اصل کلی نیز برای آن وجود دارد که هرچه سایز فک بیشتر باشد یا به عبارتی دهانه آن بزرگتر باشد ضخامت و طول آچار نیز بیشتر خواهد بود.

تقسیم بندی انواع آچار فرانسه چگونه است؟

اچار فرانسه در حالت کلی به دو دسته بندی اصلی تقسیم میشود که آن ها را با نوع عمومی و نوع صنعتی می شناسند. همانطور که از نام آن ها هم مشخص است از نمونه صنعتی در صنایع و صنعت استفاده می کنند و نمونه عمومی آن نیز در کارگاه ها، مصارف خانگی و … قابل استفاده است. اما تفاوت این دو نمونه در چیست؟ نوع عمومی آن با استفاده از کرم آبکاری شده است و نمونه صنعتی آن از فولاد ویژه ساخته شده که مقاومت بسیاری دارد.

اچار فرانسه

چگونه آچار فرانسه صنعتی را از عمومی تشخیص دهیم؟

تشخیص این آچارها از یکدیگر بسیار ساده است چرا که ظاهر، وزن، سایز و … نشان دهنده همه چیز است. اما اگر فرد فنی نیستید و آن را نمی شناسید برای تشخیص راحت تر باید به رنگ آن توجه کنید. نمونه های صنعتی رنگ تیره تر و نزدیک به سیاه دارند این در حالی است که نوع عمومی آن به رنگ نقره ای و روشن است. میتوانید با در نظر گرفتن نیاز خود آن را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

انواع اچار فرانسه

انواع آچار فرانسه از نظر سایز

اچار فرانسه از نظر سایز انواع مختلفی دارد. برای سایز اچار باید اندازه طول و دهانه آن مشخص باشد. انواع آچار فرانسه در طول های 4، 6، 8، 10، 12، 15، 18 و 24 موجود می باشد. از نظر ابعاد دهانه نیز دارای سایز های مختلفی است که ماکزیمم اندازه باز شدن آن ها برابر با 13 میلی متر، 19 میلی متر، 27 میلی متتر، 30 میلی متر، 33 میلی متر، 43 میلی متر، 54 میلی متر و 62 میلی متر است.هر سایز از این اچار ها قادر هستند پیچ و مهره های همان سایز را به راحتی باز و بسته کنند. البته این ماکزیمم اندازه است و میتوانید مینیموم اندازه را نیز با هر کدام از آن ها باز و یا بسته نمایید.

خرید ست اچار فرانسه

نحوه استفاده از انواع آچار فرانسه

بی شک شما هم تا به امروز با انواع آچار فرانسه مواجه شده اید و از آن ها استفاده کرده اید. برای به کار گیری این ابزار ابتدا باید دهنه فک آن رابه اندازه پیچ و یا مهره باز نمایید و سپس با جایگذاری آن روی مهره و پیچ با حرکت دادن دورانی آن عمل باز کردن را انجام دهید. نکته مهمی که وجود دارد و باید به آن توجه کنید این است که در هنگام باز نمودن و حتی بسته نمودن باید جهت آچار هم سو با جهت گردش پیچ و مهره باشد. انجام این عمل به صورت دستی صورت میگیرد. بهتر است با دقت این کار را انجام دهید و در صورت امکان از دستکش ایمنی استفاده نمایید.

سفارش انلاین اچار قرانسه

نکاتی مهم در رابطه با انواع آچار فرانسه

از آچار فرانسه برای اعمال نیرو های بسیار زیاد استفاده نکنید، بهتر است از آن برای اعمال نیرو و گشتاور محدود بهره بگیرید. قبل از به کار گیری این ابزار از جذب بودن دهانه آن مطمئن شوید چرا که شل بودن آن باعث ایجاد لغزش می شود که نتیجه ای جز آسیب رسیدن به پیچ و مهره و یا حتی دست شما ندارد. استفاده از این اچار ها برای قطعه های نرمی مانند قطعات برنزی، برنجی و … چندان توصیه نمی شود. از اچار متناسب با سایز مهره و پیچ استفاده کنید. چرا که هرچه سایز آن بیشتر شود نیرو و گشتاور آن نیز بیشتر می شود که در این صورت ممکن است فشار وارد شده موجب آسیب رسیدن به قطعه کار شما شود. اچار فرانسه خود را تمیز نگهدارید تا بتوانید برای طولانی مدت از آن استفاده نماییدو یکی از روش های سالم نگهداشتن آن روغن کاری هر سه ماه یکبار پیچ حلزونی و فک های متحرک آن است. در انجام روغن کاری نیز زیاده روی نکنید.

فروش اچار فرانسه

راهنمای خرید اچار فرانسه مناسب

اولین قدم برای خرید اچار فرانسه انتخاب نوع آن است. حال باید سایزی را متناسب با نیاز خود برگزینید. همچنین باید به یک سری نکات توجه کنید که با توجه به برندهای سازنده مختلف آچار با یکدیگر متفاوت است. برای مثال اچار انتخابی شما باید وزن مناسب و سبکی داشته باشد که در زمان کار دست شما را خسته نکند. دسته آن باید به گونه ای طراحی شده باشد که آسیبی به دست شما وارد نکند و به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید و … . نکته مهم دیگری که وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید قیمت این محصول است. با توجه به برندهای سازنده مختلف، اندازه و سایز، کیفیت و سایر عوامل ظاهری و فنی انواع اچار فراسنه ها قیمت متفاوتی با یکدیگر دارند و انتخاب آن بستگی به بودجه مد نظر شما دارد. امروزه یک سر یاز اچار ها نیز به صورت ابکاری شده موجود می باشند که در برابر رطوبت مقاوم هستند که به خاطر همین ویژگی قیمت بالاتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *